Czysty samochód jest naszą wizytówką, ukazuje nasz charakter i w pewnym sensie – sposób bycia. Systematyczna pielęgnacja auta chroni przed powstawaniem uszkodzeń powłoki lakierniczej. Jak myć pojazd, by w pełni zadbać o lakier, redukując ryzyko powstawania zarysowań i korozji?

Ręczne mycie samochodu vs korzystanie z myjni samochodowych

Zanim nastała era automatycznych i bezdotykowych myjni samochodowych, właściciele aut myli je ręcznie. Wiadro, gąbka, środek czyszczący oraz miękka ściereczka do polerowania lakieru i szyb, znajdowały się na wyposażeniu każdego garażu. Co więcej, czyszczenie auta było czynnością, w której często uczestniczyli wszyscy członkowie rodziny. Niestety, obecnie coraz częściej brakuje nam czasu na „zabawę” z gąbką i rodzinne dbanie o wymarzony samochód, co sprawia, że korzystamy z mniej absorbujących rozwiązań w postaci myjni samochodowej. Ma to swoje plusy i minusy.

Zalety i wady ręcznego mycia samochodu

Ręczne mycie samochodu wymaga wysiłku, który się opłaca. Korzystając z delikatnych środków do mycia i miękkiej gąbki, możemy usunąć wszystkie zabrudzenia, które znajdują się na powłoce lakierniczej oraz uniknąć powstawania nieestetycznych zarysowań. Rysy i inne uszkodzenia lakieru zwiększają ryzyko związane z korozją, a plamy rdzy, nie wpływają w pozytywny sposób na wygląd auta oraz stan naszego portfela. Często nie mamy pojęcia, że w najbliższej okolicy, możemy skorzystać z usług firm, które umyją nasz samochód ręcznie oraz zadbają o jego wnętrze. Warto przyjrzeć się ofercie firm, które oferują usługi sprzątające Oświęcim, bo może się okazać, że połączymy przyjemne z pożytecznym, oddając auto w ręce specjalistów oraz zyskując wolny czas i gwarancję właściwej pielęgnacji powłoki lakierniczej.

Ręczne mycie samochodu wymaga poświęcenia czasu i energii, jednak jest najlepszym z dostępnych rozwiązań, bo pozwala dokładnie usunąć wszystkie zabrudzenia z lakieru, a także ogranicza ryzyko związane z jego uszkodzeniami.

Jeżeli brak nam czasu na ręczne mycie pojazdu, to możemy bez większych problemów oddać go w ręce ekspertów, bo powstaje coraz więcej firm sprzątających, które oferują nie tylko usługi w podstawowym, ale także rozszerzonym zakresie np. firma sprzątająca Zator. To ogromne ułatwienie, bo możemy skorzystać z kompleksowych usług, oszczędzając cenny czas i pieniądze.

Zalety i wady korzystania z myjni bezdotykowej

Korzystanie z myjni bezdotykowej jest łatwe, szybkie i nie wymaga dużych nakładów finansowych – wystarczy 5 minut, aby z samochodu zniknęła większość zanieczyszczeń, jednak strumień wody pod wysokim ciśnieniem, jest sporym zagrożeniem dla osłabionej warstwy lakieru. Jeżeli będziemy myć samochód, korzystając jedynie z myjni bezdotykowej, to z czasem zauważymy, że na powłoce lakierniczej powstaje coraz więcej rys.

Zakres usług firm sprzątających stale się zwiększa, co jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Chcąc kompleksowo zadbać o samochód, możemy nie tylko zlecić umycie powłoki lakierniczej, ale także np. pranie tapicerki meblowej Wadowice.

Choć początkowo rysy na karoserii, nie są widoczne gołym okiem, to z czasem niewielkie mikrouszkodzenia osłabiają lakier, przyczyniając się do jego zmatowienia oraz zwiększają ryzyko pojawienia się korozji.

Podsumowanie

Ręczne mycie samochodu wymaga poświęcenia swojego wolnego czasu, jednak jest bezpiecznym sposobem dbania o czystość pojazdu oraz kondycję lakieru. Jeżeli nie możemy samodzielnie umyć samochodu ręcznie, to warto poszukać pomocy specjalistów, którzy zrobią to za nas, korzystając z profesjonalnych środków do mycia i pielęgnacji karoserii. W Magic Service dbamy nie tylko o domy, ale także ogrody i samochody naszych Klientów, oferując kompleksowe usługi sprzątające, które uwzględniają m.in. koszenie trawników i mycie kostki brukowej Zator. Powierzone nam zadania wykonujemy z należytą starannością, korzystając z profesjonalnych urządzeń i właściwie dobranych do zastosowania środków czyszczących. Z Magic Service można także utrzymać idealną czystość w przestrzeni firmowej oraz w miejscach użyteczności publicznej, zlecając np. sprzątanie kościoła Wadowice